Vaša príležitosť

mať krásne a zdravé prostredie

Živé krásne priestory s rastlinami a bez obáv

Sme tu pre Vás počas celého procesu od konzultácie cez štúdiu, projektovú dokumentáciu po realizáciu a následnú údržbu.

TVORÍME EXTERIÉRY AJ INTERIÉRY

  • Záhradná a krajinná architektúra

    Sme záhradní dizajnéri a krajinní architekti. Vizualizujeme a tvoríme, aby bolo prostredie zdravším a krajším.

  • Zeleň a obavy

    Občas si vypočujeme, že ľudia nepestujú rastliny, lebo je to náročné alebo to nemá zmysel a podobne. Avšak rastliny prinášajú viacero benefitov do nášho života. Pri kúpe, spracovávaní návrhu, či počas realizácie Vám poradia odborníci.

  • Prečo rastliny, záhrady, zeleň?

    Rastliny v interiéri podľa výskumov očisťujú vnútorné prostredie od chemických látok. Pohľady na zeleň upokojujú. Prospievajú duševnému, psychickému aj fyzickému zdraviu. Príroda ako taká tvorí hlavnú zložku prostredia.

Páči sa Vám prírodný dizajn?

Vaše skúsenosti, otázky a požiadavky nám môžete poslať na email. Radi odpovieme a nájdeme vhodné riešenia.

Navrhujeme a realizujeme interiérovú a exteriérovú zeleň.

Niečo navyše o pozitívnych účinkoch zelene

V roku 2014 vzniklo v Dánsku v Kodani laboratórium s názvom "Nature, Health & Design Laboratory" ("Príroda, Zdravie a Dizajn Laboratórium"). Tím laboratória vytvoril projekt terapeutickej lesnej záhrady "Nacadia" s účelom pomôcť ľuďom s chorobou psychického pôvodu. A taktiež projekt liečivého lesa "Octovia", ktorý slúži ako prevencia pred ochorením a podporuje celkové zdravie.

Stigsdotter et al. 2014

V priestoroch interiéru sa nachádzajú škodlivé oxidy, formaldehyd, prach, roztoče, plesne, pesticídy, chemikálie. Rastliny sú schopné prirodzene filtrovať vzduch. Podľa prieskumov prečistili vzduch v miestnostiach od toxínov, chemikálií a baktérií až o 50-60%, dokážu zvýšiť vlhkosť suchého prostredia, ktoré môže vyvolávať nepríjemnosti dýchacích ciest a majú pozitívny vizuálny vplyv.

S.E.Doyle 2013